Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
X

Czy jest możliwe tańsze pakowanie w folię?

CZY JEST MOŻLIWE
TAŃSZE PAKOWANIE W FOLIĘ?

Na tytułowe pytanie odpowiedź brzmi: tak, i to pomimo wielu przeszkód związanych z brakiem pracowników, ograniczoną przestrzenią produkcyjną, coraz krótszymi seriami produkcyjnymi czy rosnącymi wymaganiami ekologicznymi, w tym produkcją opakowań przyjaznych środowisku. Oczekiwania jakościowe konsumentów odnośnie do opakowań ich coraz większa funkcjonalność przy możliwie najniższej cenie produktów to obszary nieustających wyzwań dla producentów opakowań.

Na rynku wygrywają dzisiaj te rozwiązania, które są bardziej elastyczne
i efektywne. Jednym z takich rozwiązań jest pakowanie produktów w gotowe torebki, co bardzo przyśpiesza proces pakowania. Do minimum skracamy wówczas czas związany z regulacją maszyny i jednocześnie ograniczamy straty materiałów opakowaniowych. Automat pakujący w gotowe torebki nie wymaga inwestycji w dodatkowe narzędzia (np. zestawy formujące folię czy szczęki zgrzewające). Posiadacze maszyn do pakowania w gotowe torebki mają możliwość samodzielnego ustawienia parametrów, szybkiego przezbrojenia i zapakowania produktów w wiele rodzajów opakowań o różnych rozmiarach.

USPRAWNIENIE PROCESU PAKOWANIA

Zakres pracy takich urządzeń jest zdecydowanie większy od zakresu maszyn produkujących opakowania z roli. Zapakowanie produktu do opakowań doypack, stabilo, fiat bottom, saszetek, torebek płaskich czy torebek z fałdą boczną na jednej pakowaczce z roli jest praktycznie niemożliwe. Zapakowanie produktu na automacie w gotowe torebki jest zdecydowanie realne. Obsługa takich maszyn jest mniej wymagająca. Nie musimy tworzyć opakowania, a jedynie napełniamy je dozowanym produktem i na tym się skupiamy. Oczywiście do dozowania służą różne rodzaje dozowników, takie jak wagi kombinacyjne lub liniowe do produktów sypkich, dozowniki płynów czy dozowniki ślimakowe do proszków. Na uwagę zasługuje również fakt, że istnieje więcej możliwości równoległego instalowania różnych dozowników na automatach do gotowych torebek. Usprawnia to bardzo proces pakowania. Automaty pakujące w gotowe torebki wymagają dużo mniej miejsca na hali produkcyjnej. Efektywne zagospodarowanie miejsca w halach produkcyjnych jest jednym z nowych priorytetów dynamicznie rozwijających się firm.


Automat pakujący COFPACK DOYPACK C 160 U
AUTOMATY PAKUJĄCE W GOTOWE TOREBKI WYMAGAJĄ
DUŻO MNIEJ MIEJSCA NA HALI PRODUKCYJNEJ.
NA ZDJĘCIU AUTOMAT PAKUJĄCY W GOTOWE TOREBKI
COFPACK DOYPACK C 160 U;
PODSTAWOWE RODZAJE OBSŁUGIWANYCH OPAKOWAŃ
O ILE PRODUKCJA NA AUTOMATACH Z ROLI JEST DOBRYM ROZWIĄZANIEM DLA DŁUGICH WIELONAKŁADOWYCH SERII, TO JUŻ PRZY CZĘSTYCH ZMIANACH PAKOWANEGO ASORTYMENTU, ZMIANACH RODZAJÓW OPAKOWAŃ I ICH ROZMIARÓW LEPIEJ WYBRAĆ BARDZIEJ EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE, JAKIM JEST PAKOWANIE W GOTOWE TOREBKI; NA ZDJĘCIU AUTOMAT POZIOMY PAKUJĄCY W FOLIĘ Z ROLI – COFPACK H/S 180 DOYPACK; PODSTAWOWE RODZAJE WYKONYWANYCH OPAKOWAŃ

Warto zapamiętać, że o ile produkcja na automatach z roli jest dobrym rozwiązaniem dla długich wielnakładowych serii, to już przy częstych zmianach pakowanego asortymentu, zmianach rodzajów opakowań i ich rozmiarów lepiej wybrać bardziej efektywne rozwiązanie, jakim jest pakowanie w gotowe torebki. Wiele firm produkuje gotowe opakowania foliowe, ale przy podejmowaniu decyzji o zakupie torebek do maszyn pakujących zawsze należy pamiętać o wyborze torebek najlepszej jakości. Użycie dobrego gotowego opakowania oszczędza wiele czasu i znacznie ogranicza koszty pakowania.

OPAKOWANIA EKOLOGICZNE

Firma Coffee Service od wielu lat produkuje gotowe torebki z różnych materiałów termozgrzewalnych. Wśród nich są również opakowania biodegradowalne, będące doskonałą alternatywą dla tworzyw sztucznych. Podstawą do produkcji biomateriałów są w uproszczeniu drewno, ziemniaki i kukurydza. Nadają się do pakowania produktów spożywczych, są wytrzymałe mechanicznie i mają wysoką barierę na tlen i parę wodną. Opakowania do recyklingu. Zajmujemy się także coraz bardziej popularnymi opakowaniami do recyklingu, wykonanymi z monomateriałów foliowych i papierów zgrzewalnych barierowych. Materiały opakowaniowe produkujemy zarówno w postaci folii na roli, jak i w postaci gotowych torebek. Torebki mogą być bez nadruków lub zadrukowane techniką cyfrową, nawet w małych nakładach. Ma to szczególne znaczenie przy krótkich seriach produkcyjnych. Przy planowaniu inwestycji warto posłuchać ekspertów z branży. Dysponujemy różnymi rozwiązaniami w zakresie opakowań i maszyn. Od ponad 30 lat doradzamy swoim klientom. Mamy doświadczenie w projektowaniu opakowań, drukowaniu folii i laminatów, produkcji torebek i maszyn pakujących oraz w pakowaniu różnorodnych produktów. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że:


Automat pakujący COFPACK H/S 180 DOYPACK-koszt zakupu gotowej torebki jest często niższy od kosztu wykonania opakowania na własnym automacie pakującym z roli;
-nie zawsze wydajność procesu pakowania z roli będzie większa od pakowania w gotową torebkę, ponieważ na proces ten wpływa wiele czynników, m.in. doświadczenie operatora, długość serii produkcyjnej, dokładność dozowania produktu i jego rodzaj, a także użyty materiał opakowaniowy;
-im krótsze serie produkcyjne i im bardziej skomplikowane opakowania, tym bardziej opłaca się pakować produkty na automatach pakujących w gotowe torebki.

NA ZDJĘCIU AUTOMAT PIONOWY PAKUJĄCY W FOLIĘ Z ROLl – COFPACK P/S ORAZ RODZAJE WYKONYWANYCH OPAKOWAŃ


Automat pakujący COFPACK P/S 90/400

NAGRODY l WYRÓŻNIENIA

Jesteśmy obecni i zauważani na rynku opakowań. Firma Coffee Service była wielokrotnie uhonorowana prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, takimi jak Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Dobra Firma czy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich (Innowacyjne opakowania BIOdegradowalne oraz Automaty pakujące w gotowe opakowania). Uczestniczymy cyklicznie w licznych targach krajowych i zagranicznych.

MGR INŻ. ADAM ZAGRODZKI
PREZES ZARZĄDU

Zapraszamy do kontaktu:

KONTAKT